Kamerové systémy

Nabízíme kamerové systémy k širokému využití. Od středně náročných (ekonomických) systémů až po sofistikované systémy s vysokým rozlišením, kvalitním záznamem, automatickým posunem kamer, přenosem obrazu přes internet nebo technologií GSM.

Máme zkušenosti s IP technologií, IP serverem a bezdrátovým přenosem WIFI.

Naším základním cílem je ochrana majetku a osob. Uvědomujeme si individuálnost některých aplikací a nestandardnost instalace. Nabízíme rovněž mnoho variant skrytých kamer, včetně samozřejmé instalace mimo pracovní dobu. Zákazníka vždy seznámíme s legislativou týkající se monitoringu objektů i osob, tedy není-li jeho požadavek v rozporu s právy třetích osob. Na dodávku a montáž nabízíme záruční dobu 36 měsíců.

Uzavřené okruhy

Uzavřené televizní okruhy CCTV (Closed Circuit Television) jsou určeny pro neveřejné sledování, tedy obraz je přístupný pouze tomu, kdo je připojen přímo do CCTV okruhu.

Celý systém se skládá z řady komponentů. Centrem systému je záznamové zařízení, kterých máme v nabídce celou řadu, proto je potřeba vybrat nejvhodnější zařízení podle náročnosti a požadavku uživatele.

IP Kamery

Stále častěji se v oblasti přenosových sítí a v oblasti digitalizace videosignálu začínají prosazovat tzv. webové kamery, jinak též IP-kamery (IP – „Internet Protocol“). V pouzdře webové kamery je kromě standardní analogové videokamery integrován též video server, který zajišťuje digitalizaci a komprimaci videosignálu a připojení videokamery k počítačové síti. IP-kamery mají implementované webové stránky, které umožňují sledovat obraz z kteréhokoliv místa v síti (LAN / Internet) pomocí standardního web prohlížeče. Webové kamery jsou proto využívány mimo jiné pro video monitoring a zabezpečení vzdálených objektů.

Webové IP-kamery je nutné odlišovat od tzv. web-kamer nebo web-camů, které se prodávají za pár korun v elektro obchodech. Tyto web-kamery nemají vestavěný video server a pro jejich připojení k síti je potřeba počítač vybavený videokartou nebo USB rozhraním a aplikačním software.

Často se webové IP-kamery používají jako tzv. on-line kamery k přímému přenosu na Internetu (sledování dopravy, průběhu stavby, sněhové zpravodajství ze zimních středisek, sledování rekreačních středisek apod.). Protože obraz z on-line kamery může sledovat kterýkoliv uživatel s připojením k LAN nebo Internetu, stávají se CCTV okruhy otevřenými systémy a pojem CCTV (uzavřený televizní okruh) přestává mít svůj původní význam. Proto se pro označení této technologie používají pojmy IP-monitoring, network video monitoring nebo OCTV („O“ jako “Open“ tj. otevřený). Samozřejmě můžete takový systém zřídit pro vybranou skupinu uživatelů. Stačí jen přístup zabezpečit heslem.

IP kamery se liší způsobem použití, schopností rozlišení obrázků a v neposlední řadě kvalitou nejen objektivu ale i celým provedením. V přenosu pak hraje významnou roli kvalita datového toku, kterým je kamera připojena na internet.

Nemusíte se stát odborníkem v IT technologii, staňte se spokojeným uživatelem a technické záležitosti přenechte nám.

Skryté kamery

Tyto kamery jsou dodávány v různém provedení. Mohou být součástí např. bezpečnostních čidel, brýlí, náramkových hodinek, sluchátek, psacích per, dveřních kukátek apod. K našim službám patří individuální a nestandardní montáž skrytých kamerových modulů.

Skryté kamery mohou být bezdrátové nebo přenosné s vlastním zdrojem a záznamovým médiem.

Tento obor se neustále rozšiřuje, proto doporučujeme před instalací kamerových systému zkonzultovat technické možnosti nastavení a vybavenost systému.